هرمان هسه | بلاگ

هرمان هسه

تعرفه تبلیغات در سایت

با «هرمان هسه» بیشتر آشنا شوید
نام: هرمان هسه
زادروز: ۲ ژوئیهٔ ۱۸۷۷ – کلاو، بادن-وورتمبرگ، آلمان
مرگ: ۹ اوت ۱۹۶۲ میلادی (۸۵ سال) – تسین، سوئیس
ملیت: آلمانی- سوئیسی
پیشه: ادیب، نویسنده و نقاش
سال‌های نویسندگی: ۱۹۰۴-۱۹۵۳
کتاب‌ها: گرگ بیابان – گرترود دمیان
همسر(ها): ماریا برنولی (۱۹۲۳-۱۹۰۴) – روت ونگر (۱۹۲۷-۱۹۲۴) – نینون آوسلندر (۱۹۶۲-۱۹۳۱)
فرزندان: سه فرزند از همسر اول

 

زندگینامه هرمان هسه

هرمان هسه (به آلمانی: Hermann Hesse) (زادهٔ ۲ ژوئیهٔ ۱۸۷۷ – درگذشتهٔ ۹ اوت ۱۹۶۲ میلادی) ادیب، نویسنده و نقاش آلمانی-سوییسی و برندهٔ جایزهٔ نوبلِ سال ۱۹۴۶ در ادبیات است.

 

هرمان هسه در ۲ ژوئیهٔ ۱۸۷۷ در شهر کالو (Calw) واقع در استان بادن-وورتمبرگ زاده شد. پدر هرمان هسه مدیریت مؤسسه انتشارات مبلغین پروتستان را به عهده داشت. مادرش دختر هندشناس معروف، دکتر«هرمان گوندرت» و مدیر اتحادیه ناشران کالو بود. کتاب‌خانه بزرگ پدربزرگ و شغل پدر، اولین باب آشنایی هرمان هسه جوان با ادبیات بود. از طریق پدر و مادرش که مبلغان مذهبی در هندوستان بودند، به جهان‌بینی و تفکرات فلسفی هند دست یافت. او که از اوان جوانی دارای روحی حساس و ضربه‌پذیر بود، در مقابل نابرابری‌های جامعه و تضاد درونی با پدر و مادرش، در سن پانزده‌سالگی از مدرسه کلیسائی ماول‌برون(جایی که صحنه و فضای قرون وسطایی داستان او نارتسیس و گولدموند را فراهم آورد) که بورس تحصیلی در رشته الهیات پروتستانتیسم را از آن داشت، فرار کرد.

 

 

هرمان هسه؛ ادیب، نویسنده و نقاش آلمانی-سوییسی

 

بعد از فرار دچار افسردگی حادی شد که والدینش هرمان هسه را در بادبول تحت نظر جن گیر مدرنی قرار دادند که سرانجام آن اقدام به خودکشی بود در نتیجه او را به آسایشگاه کودکان عقب افتاده ذهنی در اشتتن فرستادند سپس در کانشتات یک دورهٔ یکسالهٔ را آغاز و چندی بعد در شهر کالو به کارآموزی در یک کارگاه ساعت‌سازی مخصوص برج‌های کلیسا، مشغول و پس از اتمام این دوره در شهر توبینگن در رشته کتابفروشی به مدت سه‌سال، (۱۸۹۵ – ۱۸۹۸ میلادی) به کارآموزی پرداخت.

 

سرگرمی دلخواه هرمان هسه در اوقات فراغت نقاشی و باغبانی بود. کارهای آبرنگ او دو نوع سبک متفاوت دارند واقع گرایانه و تخیلی. پس از موفقیت رمان پتر کامنتسیند وی با ماری برنولی، که گویی از میان یکی از اشعار نخستین هسه بیرون آمده‌بود، ازدواج کرد

 

 

هرمان هسه,هرمان هسه دميان pdf,هرمان هسه دميان,هرمان هسه گرگ بیابان,هرمان هسه سیذارتا,هرمان هسه download,هرمان هسه pdf,هرمان هسه ويكيبيديا,هرمان هسه سد هارتا,هرمان هسه goodreads,...
نویسنده : بازدید : 8 تاريخ : پنجشنبه 13 آبان 1395 ساعت: 12:47